Size bir telefon kadar yakınız
0 542 484 88 00
Dil Seçin
trende

Bilecik Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

10.02.2021
1 görüntülenme
Bilecik Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

Bilecik Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

Bilecik bozüyük Bilgisayar Teknik Servis ve Onarım Merkezi olarak son günler de günümüz teknoloji çağında İşletmelerin ve ev kullanıcılarının bilgisayarlara bağımlılığı her geçen gün artan bir şekilde daha fazla bağımlı kalmaktadırlar.

Günümüz Türkiyesin de yaygınlaşan bu teknolojik cihaz gereksinimi ve bağımlılığına bağlı olarak. Teknik servis ve bilgisayar onarım merkezimizi sizlerin  ihtiyaçlarına göre donanımsal olarak kendimizi geliştirmekteyiz. Bilgisayarlarda oluşan Küçük bir sorun bile hayatımızı etkiler hale gelmiştir. Bu arızalar ve doğan sıkıntılar iş faaliyetlerimize kadar engel teşkil edebiliyor. Sizlerde hayatımızın ve yaşama biçimimizin bir parçası olan bilgisayarlarınızın bakımlarını, tamirlerini güvenebileceğiniz bir teknik servise götürmek istiyorsanız ve Sertifikalı bir bilgisayar teknisyenine ihtiyacınız var ise doğru yerdesiniz demektir.

Yeni teknolojinin sürekli gelişmesiyle birlikte, bilgisayarlara casus yazılım saldırıları, virüs bulaşmaları, ağ sorunları ve diğer yazılım ve donanım arızaları gibi birçok teknik sorun da ortaya çıkıyor. Bu sorunları çözmek için deneyimli teknik servis ihtiyacınız var demektir.

Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

Bilecik Bozüyük UPS Bakım :

Kesintisiz güç kaynakları yani upsler herkesinde bildiği gibi ani elektrik kesintileri ve voltaj dalgalanmalarında elektronik aletlerimizin zarar görmemesi ve veri kaybının yaşanmaması için tasarlanmış kullanıma sunulmuş harici donanımlardır. Bu gibi sebeplerden dolayı upsler periyodik bakıma ihtiyaç duymaktadır. UPS ve güç kaynaklarınızın periyodik bakımlarını dilerseniz yerinde yapabiliyoruz. Son zamanlarda yaşana elektrik kesintileri, elektrik voltaj düşme ve çıkışlarında bilgisayarlarınızın olumsuz etkilenmemesi için bakımlarınız yaptırmakta geç kalmayınız.

Bilecik Bozüyük Virüs Temizleme :

Bu hizmette bilgisayar teknik servis personelimiz, bilgisayarınızdaki önemli verileri veya bilgileri riske atmadan virüsün temizlenmesini sağlar. Ayrıca, virüs temizleme hizmetlerinin yanı sıra bilgisayarınızı sorunsuz bir şekilde çalışır duruma getirmek için gereken tüm adımları içeren eksiksiz hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. Bozüyük Bilgisayar Bakımı

Bilecik Bozüyük Donanım Onarımları, Bilgisayar ve laptop tamir:

Bilgisayarlarınızın arızası hakkında sizlerden bilgi alındıktan konu hakkında uzman kişilerce yani teknik servis personelimiz gereken hassasiyet e bilgi ile bilgisayarınıza  veya aksesuarlarının neden olduğu fiziksel hasarlara dair bir rapor oluşturup bu rapor doğrultusun da sizlere ücret belirtildikten sonra tamirat işlemine başlamaktadır.  Buna yeni donanım yükleme, donanım onarımı veya güncelleme vb. Dahildir.  Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

Bilecik Bozüyük Bilgisayar Parça Tamiri:

Hasar nedeniyle onarılması gerektirebilecek ekran kart ı, ana kart, işlemci ve diğer parçalar gibi birçok bilgisayar aksesuarları var dır. Bilgisayar donanımları konusunda uzmanlaş mış profesyonel teknik servis personeli tarafınıza yönlendirilip yerinde çözüm sunmak için elimizden geleni yapıyoruz bunun dışında yerinde işlemi mümkün olmayan cihazlarınızı tektik servisimize getirerek hizmet etmekteyiz.

Bilecik Bozüyük Bilgisayar Bakımı

Bilgisayarlarınızın bakımlarını aksatmadan yapmanız da faydalı olacaktır. Genelde bilgisayarlarımız 2 büyük düşmanı vardır bunlardan birincisi ısı ikincisi toz.

Bilgisayarın bakımları periyodik olarak gerekli olan ve günümüzde bilgisayar kullanıcılarının hiçte umurun da olmadığı ve aksattığı bir unsur dur. Bilgisayar kullanıcılarının genellik le bilgisayarlarıının bakımlara ihtiyaçları olmadıklarını düşündükleri ya da unuttukları için sürekli olarak çeşitli arıza ve problemler ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu problemlerin başında genellikle bilgisayarların kendini yeniden başlatması, gürültü bir şekilde çalışması, ekran kartı arızaları, işlemci arızaları, ekrana görüntü gelmemesi gibi arızalar gelmektedir. Bu yüzden bilgisayarlarınızı en az 6 ayda bir olmak üzere bakımlarının yeterli bilgiye sahip kişilerce yapılması gerekmektedir.  Aynı zamanda donanımsal bakımları yanı sıra yazılımsal olarak güncellemelerin yapılması, kayıt defterlerinin onarılması ve virüslerin taranması gibi yazılımsal bakımlarında yapılması bilgisayarınızın daha verimli çalışması anlamında çok büyük fayda sağlayacaktır. Bozüyük Bilgisayar Bakımı

Bilgisayarlarınızın bakımları nasıl yapılır.

Kısaca bahsetmek gerekirse bizler ilk  donanımsal bakım nasıl olmalı nasıl yapılır ondan bahsedelim. İlk olarak Donanımsal olarak bakımı yapabilmek için bilgisayarımızı güçten çekiyoruz. Kasanızın yan kapaklarını doğru bir şekilde vidalarını sökerek açabilirsiniz. Yakınlarında cay kola kahve ıslak mendik bulundurmayınız. Bilgisayar aksamı en ufak bir ıslaklık dahi çeşitli sıkıntılar çıkarabilecek bir yapıdadır. İlk bakımımızı işlemcimizi soğutmakta olan Fan parçasına yapıyoruz. FAN parçasının vidalarını da güzel bir şekilde çıkartın. Elinize bir elektrikli süpürge alın ve fan parçalarına basınç uygulayarak tozun ortadan kalkmasını sağlayın. Bu basınç işlemini power yani güç kutusunun içerisine de uygulamanız gereklidir. Basınç işlemini uyguladıktan sonra elinize bir peçete alın ve kasanızın parçalarını silmeye başlayın. Sonra FAN parçasını da temizleyin. Ayrıca FAN ın  soğuttuğu büyük aliminyum parçanın aralıklarını da temizlemeniz gereklidir.

Termal Macun Yenileme

Termal Macun Yenileme eğer mevcutta termal macun var ise işlemcinin macununu da değiştirmekte büyük fayda vardır. Onu da yenileyebilirsiniz. İşlemcinizin üzerinde bulunan FAN ı  tekrardan dikkatli bir şekil de yerine takın. Parçanın ve ayaklarının yerine tam oturmasına dikkat ediniz burası çok önemlidir. Aksi takdir de işlemci ile fan arasında boşluk oluşur ve aşırı ısınır ve bilgisayar açılmaz ve geri dönüşü olmayan zararlar ortaya çıkabilir. Sıra geldi  diğer parçalardan olan RAM ve ekran kartının  temizliğine. Bozüyük Bilgisayar Bakımı

Ram yuvasında bulunan RAM parçalarını çıkartınız ve PİN kısımlarını yani sokette bulunan ayaklarını güzel bir şekilde temizleyin. Temizleme işlemini okul silgisi ile yapmayınız koca karı tariflerine gerek yok bu tarz işlemler için anti statik olan sprey kullanmalısınız. Bu şekilde yaparsanız çok daha faydalı olacaktır. Bu PİN kısımları zamanla oksitlenebilmektedir ve bu durumda da ekrana görüntü gelmemesi gibi çeşitli problemler de yaşayabilirsiniz. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra kasanızı güzelce kapatınız ve tekrardan güç vermek için fişlerini prize takınız.

Sıra geldi Bilgisayarınıza yazılım sal olarak bakım yapmak için  yapmanız gereken işlemlere Harddsikinizi birleşitrme aracı ile birleştiriniz. Ve hatalara karşı taratınız. Daha sonra ise C-cleaner tarzı bir temizlik yazılımını kurup kullanarak sisteminizi iyileştiriniz. Ve son olarak güncel lisanslı bir virüs programı edinerek virüs taramasından mutlaka geçiriniz. Bu işlemleri  belirli gün ve aralıklarla mutlaka tekrarlayınız.

Bilecik Bozüyük Veri Kurtarma ve Yedekleme:

Bazen donanım çökmeleri veya bir virüs gibi sorunlar nedeniyle önemli verileriniz kaybolabilir. Verileri kurtarmanız mümkün olmayabilir, ancak ekibimiz titizlikle verilerinizi geri getirmek için gerekli teknik ekipman ile sizelere verilerinizi kurtarmak için yardımcı olacaktır. Bu son derece hassas bir konudur, bu nedenle yüksek nitelikli bir firma seçmelisiniz. Bir firmayı sadece düşük fiyatlı diyerek oldukları için işi teslim ederseniz, önemli verilerin kalıcı olarak kaybedilmesine neden olabilir ve ayrıca bizim verilerinizi kurtarmamızı imkansız hale getirebilir.

İpucu : Bilgisayarda yedekleme nasıl yapılır.
Öncelikle unutmamalıyız ki günümüz teknolojinde kullanmış olduğumuz elektronik aletlerin bir çoğu
çeşitli sebepler ile bir daha açılmayabilir, bozulabilir, hasar görebilir bu tip durumlarda. Kurtarma planınızın bir parçası olarak, tam bir yedekleme, dosyalarınızı bozabilecek virüs, olası bir donanım arızası ve yazılımınızın göreceği bir hasar sonrası size verebileceği zararı en aza indirmek için yedekleme yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

3.part yazılımlar ile Tam bir yedekleme oluşturmuyorsanız, riskli belgeler, değerli veriler, resimler ve kurulum için uzun saatler sizleri zor durumda bırakacaktır.

Bu yüzden verilerinizi Yedeklemek için birçok farklı yönteminiz vardır.

Örneğin, tüm sistemi yedeklemek veya dosyaları manuel olarak harici bir sürücüye kopyalamak güzel bir çözüm olacaktır ya da biraz daha profesyonelce olan başta Google Drive, DropBox, Yandesk Disk, One Drive gibi bir bulut depolama hizmetine yüklemek için üçüncü taraf çözümlerini kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, manuel yöntemleri veya üçüncü taraf araçlarını kullanmak istemiyorsanız, her zaman eski yerleşik Sistem Görüntüsü Yedekleme aracını kullanarak bir yedekleme oluşturabilirsiniz bunu çok fazla önermiyoruz olası bir donanımsal arızada çok daha zorda kalabilirsiniz.

Yedekleme Nasıl Yapabilirim?

Yöntem harici bir diske verilerinizi kopyalayarak yapabilirsiniz.

Yöntem olarak ise herhangi bir cloud yedekleme alanına verilerinizi kaydedebilirsiniz. Bunu biraz daha açar isek;

Google Drive son günlerde hayli revaçta olan bir saklama alanı ilk etapta ücretsiz olarak sizlere 15GB lık bir alan vermekte bu alanı kullana bilmek için gmail adresiniz olmalı öncelikle yok ise bir gmail hesabı açıyoruz kendimize. Giriş sağladıktan sonra Drive bölümünden sol üst köşede bulunan yeni simgesine tıklayarak gerek dosya gerekse klasör olarak alanınıza yükleme yapabilirsiniz. Bu işin basit kısmı şu unutmamakta fayda var. Verilerinize istediğiniz her yerden kolayca ulaşım imkanınız var faydaları saymakla bitmez. Bununla birlikte gerek telefonunuza gerekse bilgisayarınıza drive uygulamasını yükleyerek yedeklenecek verilerinizi otomatik senkronize etmenize de olanak sağlar.

Bunlar basit yöntemler olup kullanıcı tamamen yedeklemeden kendisi sorumludur. Yedekleme, veri güvenliği, profesyonel ve kalıcı çözümler konusunda bizlerden destek almak isterseniz Bilecik Bozüyük te bulunan teknoloji ve eğitim ofisimize uğrayarak detaylı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz.

Bozüyük Network Wifi

Bilecik Bozüyük Network Wifi ve Ağ Desteği :

Firmamız kurumsal firmalara ve çeşitli kamu kurumlarının Ağ Network Çözümleri konusunda altyapı tasarımı ve oluşturulması, güvenlik analizi, güvenlik cihazlarının kurulumu, uzak lokasyonlar arasında network bağlantılarının kurulması, yedekli network altyapılarının oluşturulması, yapısal kablolama gibi hizmetler vermektedir.

Bilecik Bozüyük Bakım hizmetleri:

Ev ve iş bilgisayarlarınız sürekli olarak güncelleme ve bakım gerektirir. Bu düzenli bakım sadece bilgisayarınızın çalışma hızını artırmakla kalmayacak, aynı zamanda kullanım ömrünü de artıracaktır. Bozüyük Bilgisayar Bakımı

Bilecik Bozüyük Toplama Bilgisayar ve Özelleştirme:

Neye ihtiyacınız olduğunu biliyor ancak nasıl bir bilgisayar alacağınızı bulamıyorsanız, bir bilgisayar teknisyeninden size veya şirketinizin ihtiyaçlarına göre belirli özelliklere sahip özelleştirilmiş bir bilgisayar oluşturmasını isteyebilirsiniz.

Bilecik Bozüyük Muhasebe ve Bilgisayar Özel Ders / Eğitim:

Muhasebe Yazılım ihtiyacınız var ve nasxıl kullanacağınızı bilmiyorsunuz? Personelinizi bu konuda ekisk hissediyorsanız doğru yerdesiniz. size uygun muhasebelsel yazılımı ve modülleri belirledikten sonra sizlere alanında deneyimli personellerce stok cari fatura gibi konularda kurulumu gerçekleştirilen modüllere göre eğitimler planlayıp sizleri yetiştiriyoruz.

Bilgisayarların günlük kullanımı ve ortaya çıkabilecek sorunlar nedeniyle, birçok kişi temel bilgisayar bakım ve onarımının nasıl yapılacağını öğrenmek ister, bu nedenle sizlere özel ders veriyoruz.

Güvenlik Kamerası

Bilecik Bozüyük Güvenlik Kamerası

Bozüyük Güvenlik her insanın hayatında en önemli yere sahiptir. Bu nedenle apartmanların ve firmaların güvenliğini sağlamak adına güvenlik kamerası kullanımı büyük bir artış sergilemiştir.

Bu noktada sizlere yardımcı olan Bulut Bilişim sistemleri, retro ve daha çok sayıda markanın güvenlik kamerasını yararınıza sunmaktadır. Sahip olduğu teknolojilere göre kameralar, şu şekilde sınıflandırılmaktadır:

Analog Kameralar

IP Kameralar

Kutu Kameralar

Bullet Kameralar

Dome Kameralar

PTZ Kameralar

Ancak her model güvenlik kamerası, her ortamla uyumlu şekilde kullanılabilir değildir. Bilecik ve Bozüyük merkezli olarak güvenliğinizi en iyi şekilde sağlamanıza yardımcı olan Bulut Bilişim Sistemleri, uygun fiyatlarla en üstün korumayı elde etmenizi sağlar.

PTZ Kameralar

Biges ve daha pek çok kamera markasıyla beraber sunulan PTZ kameralar, ileri – geri ve aşağı – yukarı hareket imkânlarına sahiptir. Ayrıca yakınlaşma ve uzaklaştırma ayarları bulunan vguard ve diğer model PTZ kameralar, 1-2 sabitlenmiş kamera ile tüm olayı görmenize olanak tanır.

PTZ kameralar, isterseniz olayı tamamen görebilmek adına kaydırılabilir. Bu kameraların kullanımı, özellikle daha büyük endişe duyulan bölgelerde; odağı yapılmış ve sabit kameralar ile beraber gerçekleştirilmelidir.

Dome Kameralar

Estetik bir görünüm sergileyen Dome Kameralar, dahua ve daha pek çok modelde mevcuttur. İnsanların Dome Kameraları tek bakışta görebilmesi oldukça zor olduğu için, kullanışlı yapıya sahiptirler.

Tercihe göre Dome Kameralar kızıl ötesi aydınlatmalı ve değişken veya sabit odaklı olabilir. Genellikle tavana yahut çıkıntı kısımlara uygulanan bu kameralar, zorlu koşullarda kullanıma son derece uygundur.

Ayrıca fiziksel yönden saldırılara karşı dayanıklı olan kameralar, güçlendirilmiş bir yapıya sahiptir. Taş ve çekiç gibi unsurların kamera üzerinde etkisini etkili şekilde ortadan kaldırır. Ayrıca üzerine torba ya da havlu gibi unsurlar da konulamaz.

Dolayısıyla apartmana ya da iş yerine üstün bir koruma sağlayarak, sizlerin güvenliğini yerine getirir.

Bullet Kameralar

Next ve pek çok markanın sunduğu Bullet Kameralar, tarz ve biçim bakımından bir mermiyi andırdığı için bu ismi almıştır. Günümüzde en çok tercih edilen kamera modeli olan kamera, yapısı itibariyle farklı hava koşullarına uygundur. İsteğe göre kızıl ötesi bulunmakta olup, böylece gece görüşü için de mükemmel bir seçenektir.

Aynı zamanda Lipstick Kamera olarak da adlandırılmakta olup, kolay bir kuruluma sahiptir. Bu esnada dirsek kurulumu yapılırken sağa – sola,  aşağı – yukarı yönde hareket ettirilebilir. Aynı zamanda döndürülebilir vaziyettedir.

Duvar, çıkıntı ve tavan gibi yerlere kolayca amonte edilebilen bu kameralarla, iş yerinizin güvenliğini daha iyi sağlayabilirsiniz.

Kutu Kameralar

Bosch ve pek çok marka tarafından sunulan bu cihazlar yüksek zoom özelliği, geniş bir çerçeve ve açı sahibidir. Yapı bakımından en eski kameralar arasında olan kutu kameralar, yapısı bakımından değişik hava koşullarında kullanılamaz. Bununla beraber, gövdesi günümüzde farklı hava koşullarına dayanacak surette de yapılmaktadır.

IP Kameralar

Bir ağa bağlı ola IP kameralar, biges ve pek çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Cihaz, kayıt ettiği videoları dijital yerlere kaydettiği için, DVR kullanmanız gereksizdir. Analog kameralara nazaran daha yüksek çözünürlüğe sahiptir.

Analog Kameralar

Retro gibi farklı markalar tarafından üretilen bu cihazlar, sektörde en eski seçenekler arasınadır. Dolayısıyla kullandıkları teknoloiji de bulunla eşdeğerdir. Kolay bir montaja ve uygun fiyatlara sahip olan bu cihazlar, yüksek oranda çözünürlük vermez.

Aldığı görüntüleri UTP kablolar yardımıyla DVR olarak da adlandırılan kayıt cihazına iletir. Bununla beraber günümüzde analog kameraların görüntü sistemleri de iyileştirilmiş ve böylece daha yüksek çözünürlük elde edilmiştir.

Bileck Bozüyük Hırsız Alarmı

Yaşam alanlarında ve iş yerlerinde en büyük sorunlardan bir tanesini hırsızlık olayları oluşturmaktadır. Hırsız alarmları, sizlerin hem can, hem de mal güvenliğiniz sağlamak üzere kurulan güvenlik sistemleridir. Bulut Bilişim Sistemleri tarafınan sizlere sunulan sistemler teknim de dâhil olmak üzere pek çok markanın, ürününü kapsamaktadır.

Bilecik, Bozüyük ve pek çok noktada güvenlik hizmetleri veren firmamız hem sizi, hem de mallarınızı korumak için kaliteden ödün vermeden hizmet sunar. Zayıf akım sistemlerinin bir parçası olan hırsız alarmları, hırsızları evinize girmekten alıkoyar. Zira yapılan araştırmalar, bir güvenlik sistemi olmayan yaşam alanlarında daha çok olduğunu göstermektedir.

Hırsız Alarmları

Hırsız alarmları nelerdir?  Bu cihazlar, koruma altına aldıkları binada sıra dışı bir durum algıladığında alarm vererek sizi ve çevredekileri uyarmaktadır. Bugün gelişen teknolojiyle beraber hem kablolu, hem de kablosuz seçenekler vardır.

Bu konuda oldukça hassas olan Bulut Bilişim Sistemleri, yaşam alanlarınıza en iyi güvenliği sunabilmek amacıyla Pronet ve daha pek çok firmaya ait ürünleri bulundurur. Hepsi birbirinden farklı ve gelişmiş özelliklere sahip olup; Bulut Bilişim Sistemleri tarafından uygun fiyatla size sunulur.

Hırsız Alarmında Bulunması Gereken Özellikler

Hırsız alarmlarının temel amacı, uygulandıkları bölgede sensörleri yardımıyla izleme yaparak, bir vaka meydana geldiğinde sesli şekilde uyarmaktır. Ancak evde yahut iş yerinde değilseniz; size durum hakkında haber verirken, eş zamanlı şekilde polisleri de durumdan haberdar etmelidir. Ayrıca sistem, insanların rahatlıkla kullanabileceği tarzda olmalıdır.

Dolayısıyla siz ortamda yokken de uzaktan kontrol, hırsız alarmlarında mevcut olmalıdır. Böylece her nerede olursanız olun, tek tuşa basarak sistemi uzaktan aktif hale getirebilir, ya da uzaktan kapatabilirsiniz. Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

Eğer alarm sistemi kablolu vaziyette yapılacaksa, herhangi bir problemin meydana gelmemesi adına yapısal kablolamadan yararlanılmalıdır. Alt yapı sağlam oturtulmazsa, sistem de düşük kalitede olacağı için pek çok açık bulunacaktır.

Şayet kablosuz sistem tercih edilecekse, burada sinyal kalitesi ve dâhili batarya durumu ön plandadır. Ayrıca kurum yapan firma da, ilgili kişilere sistem hakkında kullanma detayları vermelidir. Bulut Bilişim Sistemleri, size bu hususta biges hırsız alarmlarının da dâhil olduğu, farklı markaları sunmaktadır.

Tüm kurulum yapıldıktan sonra, sizlere detaylı bir anlatımla nasıl kullanacağınız aktarılmaktadır. Zira aksi durumda yanlış uygulamalar neticesinde yanlış alarmlar olabilir ya da sistem fark etmeden devre dışına alınabilir.

Hırsız Alarmı Nelerden Oluşur?

Hırsız alarmları, yapı unsurları bakımından kullanıldıkları yere göre şekillenebilir. Eğer gerekliyse tıbbi acil durum sistemi, gaz-ısı-duman dedektörleri de uygulanabilir. Diğer unsurlar ise şu şekildedir:

Uzaktan kumanda

GSM/GPRS modülü

Cam kırılma dedektörü

Su baskın dedektörü

Darbe dedektörü

Panik butonu

Manyetik kontak

PIR dedektörü

Dâhili siren

Harici siren

Tuş takımı

Kontrol paneli

İçerisinde bulunabilecek diğer unsurlar ise, kullanıcıların talebine göre farklılık arz edebilir. Eğer yaşam alanlarınıza yahut iş yerlerinize hırsız alarmı taktırmak istiyorsanız, Bilecik ve Bozüyük de dâhil pek çok yere hizmetlerini götürmüş olan Bulut Bilişim Sistemleri, ilgili mekânda tespitler yaparak, en uygun seçenekleri size uygun fiyatlarla sunmaktadır.

Dedektörlerden meydana gelen bu sistemde her sensör, farklı bir görevi üstlenmektedir. Burada oldukça fazla marka olmakla beraber, Bulut Bilişim Sistemleri Pronet de dâhil olmak üzere pek çok markanın, modeline sahiptir.

Böylece sizlere güvenli şekilde sunulan ürünlerimiz, üstün koruma sunmaktadır. Eğer bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız, bizimle telefon numaramız üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Bozüyük Bilgisayar Teknik Servis

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.