Size bir telefon kadar yakınız
0 542 484 88 00
Dil Seçin
trende

Güvenlik Kamerası

25.01.2021
1 görüntülenme
Güvenlik Kamerası

Güvenlik Kamerası

Güvenlik her insanın hayatında en önemli yere sahiptir. Bu nedenle apartmanların ve firmaların güvenliğini sağlamak adına güvenlik kamerası kullanımı büyük bir artış sergilemiştir.

Bu noktada sizlere yardımcı olan Bulut Bilişim sistemleri, retro ve daha çok sayıda markanın güvenlik kamerasını yararınıza sunmaktadır. Sahip olduğu teknolojilere göre kameralar, şu şekilde sınıflandırılmaktadır:

  1. Analog Kameralar
  2. IP Kameralar
  3. Kutu Kameralar
  4. Bullet Kameralar
  5. Dome Kameralar
  6. PTZ Kameralar

Ancak her model güvenlik kamerası, her ortamla uyumlu şekilde kullanılabilir değildir. Bilecik ve Bozüyük merkezli olarak güvenliğinizi en iyi şekilde sağlamanıza yardımcı olan Bulut Bilişim Sistemleri, uygun fiyatlarla en üstün korumayı elde etmenizi sağlar.

PTZ Güvenlik Kamerası

Biges ve daha pek çok kamera markasıyla beraber sunulan PTZ kameralar, ileri – geri ve aşağı – yukarı hareket imkânlarına sahiptir. Ayrıca yakınlaşma ve uzaklaştırma ayarları bulunan vguard ve diğer model PTZ kameralar, 1-2 sabitlenmiş kamera ile tüm olayı görmenize olanak tanır.

PTZ kameralar, isterseniz olayı tamamen görebilmek adına kaydırılabilir. Bu kameraların kullanımı, özellikle daha büyük endişe duyulan bölgelerde; odağı yapılmış ve sabit kameralar ile beraber gerçekleştirilmelidir.

Dome Güvenlik Kamerası

Estetik bir görünüm sergileyen Dome Kameralar, dahua ve daha pek çok modelde mevcuttur. İnsanların Dome Kameraları tek bakışta görebilmesi oldukça zor olduğu için, kullanışlı yapıya sahiptirler.

Tercihe göre Dome Kameralar kızıl ötesi aydınlatmalı ve değişken veya sabit odaklı olabilir. Genellikle tavana yahut çıkıntı kısımlara uygulanan bu kameralar, zorlu koşullarda kullanıma son derece uygundur.

Ayrıca fiziksel yönden saldırılara karşı dayanıklı olan kameralar, güçlendirilmiş bir yapıya sahiptir. Taş ve çekiç gibi unsurların kamera üzerinde etkisini etkili şekilde ortadan kaldırır. Ayrıca üzerine torba ya da havlu gibi unsurlar da konulamaz.

Dolayısıyla apartmana ya da iş yerine üstün bir koruma sağlayarak, sizlerin güvenliğini yerine getirir.

Bullet Güvenlik Kamerası

Next ve pek çok markanın sunduğu Bullet Kameralar, tarz ve biçim bakımından bir mermiyi andırdığı için bu ismi almıştır. Günümüzde en çok tercih edilen kamera modeli olan kamera, yapısı itibariyle farklı hava koşullarına uygundur. İsteğe göre kızıl ötesi bulunmakta olup, böylece gece görüşü için de mükemmel bir seçenektir.

Aynı zamanda Lipstick Kamera olarak da adlandırılmakta olup, kolay bir kuruluma sahiptir. Bu esnada dirsek kurulumu yapılırken sağa – sola,  aşağı – yukarı yönde hareket ettirilebilir. Aynı zamanda döndürülebilir vaziyettedir.

Duvar, çıkıntı ve tavan gibi yerlere kolayca amonte edilebilen bu kameralarla, iş yerinizin güvenliğini daha iyi sağlayabilirsiniz.

Kutu Kameralar

Bosch ve pek çok marka tarafından sunulan bu cihazlar yüksek zoom özelliği, geniş bir çerçeve ve açı sahibidir. Yapı bakımından en eski kameralar arasında olan kutu kameralar, yapısı bakımından değişik hava koşullarında kullanılamaz. Bununla beraber, gövdesi günümüzde farklı hava koşullarına dayanacak surette de yapılmaktadır.

IP Güvenlik Kamerası

Bir ağa bağlı ola IP kameralar, biges ve pek çok şekilde karşımıza çıkmaktadır. Cihaz, kayıt ettiği videoları dijital yerlere kaydettiği için, DVR kullanmanız gereksizdir. Analog kameralara nazaran daha yüksek çözünürlüğe sahiptir.

Analog Güvenlik Kamerası

Retro gibi farklı markalar tarafından üretilen bu cihazlar, sektörde en eski seçenekler arasınadır. Dolayısıyla kullandıkları teknoloiji de bulunla eşdeğerdir. Kolay bir montaja ve uygun fiyatlara sahip olan bu cihazlar, yüksek oranda çözünürlük vermez.

Aldığı görüntüleri UTP kablolar yardımıyla DVR olarak da adlandırılan kayıt cihazına iletir. Bununla beraber günümüzde analog kameraların görüntü sistemleri de iyileştirilmiş ve böylece daha yüksek çözünürlük elde edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.