Size bir telefon kadar yakınız
0 542 484 88 00
Dil Seçin
trende

Bilgisayar Teknik Servis

25.01.2021
1 görüntülenme
Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar Teknik Servis

Bilgisayar teknolojisi, günümüzde oldukça gelişmiş bir yapıya sahiptir. Günlük tüm işlemleri daha kolay bir hale getirerek, yaşantımızı daha da kolaylaştırmaktadır. Ancak elektronik bir unsur olan bilgisayarlar, zaman içerisinde arıza göstererek, tamirat gereksinimi duymaktadır.

Bu noktada sizlere en iyi teknik servis seçeneklerini sunan Bilecek ve Bozüyük merkezli Bulut Bilişim Sistemleri,  cihazlarınıza sektördeki en uygun fiyatlarla bilgisayar teknik servis hizmetleri sunmaktadır. Yedek parça kullanımında orijinal elemanları tercih eden ve profesyonel ekiplerle beraber size uzun yıllar hizmet veren firmamız, problemlerinizi kısa sürede çözmektedir.

Bilgisayar Teknik Servis Yapılır?

Bilgisayar teknik servis nasıl yapılır? Bunun için ilk olarak telefon numaramızla bizimle iletişim kurmanız yahut bizatihi Bilecik – Bozüyük merkezli olan firmamıza, cihazla birlikte gelmeniz gerekir.

Sonrasında sorunlarınız ve istekleriniz bir kâğıda not alındıktan sonra, gerekli işlemler başlatılmaktadır. Eğer bilgisayarınıza format gerekiyorsa, sizin tercih ettiğiniz sistemin kurulması yapılarak, kısa sürede teslim edilir. Bu sırada verilerin yedeklenmesi talep edilmişse, profesyonel ekiplerimiz ilgili desteği anında sağlar.

Bilgisayarlar, yoğun bir kullanımın sonucu olarak içerlerinde toz ve çeşitli maddeler biriktirir. Dolayısıyla bunlar, bilgisayarların performansını da etkiler. Ayrıca zaman içerisinde işlemci üzerindeki termal macun da etkisini kaybederek, işlemcinin ısınmasına neden olur.

Bunu gidermek için iç temizlik de yapan firmamız, böylece bilgisayarınızın hızını ve verimini de yükseltmektedir. Tüm bunlar için bizimle iletişime geçerek, telefon numaramız üzerinden gerekli talepde bulunmak yeterlidir.

Bilgisayar Teknik Serviste Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bilgisayar teknik servis yaparken, ekiplerin dikkatli ve özenli olmas, cihaza yeni zararlar vermemesi gerekir. Bu kapsamda yavaş, ancak kaliteli bir iş gerçekleştirilmelidir.

Eğer kasa açılacaksa, ilk olarak tüm güçler kesilmelidir. Ancak vidaların sökülmesi ardından insan elindeki statik elektrik, toprak ya da zemine dokunmak suretiyle atılmalıdır. Zira aksi durumda insan vücudunda bulunan az miktarda elektrik, anakarta zarar verebilir. Bu durumda anakart tamamen kullanım dışı kalacağı için, yeni ve oldukça büyük masraflar söz konusu olacaktır.

Bu nedenle Bulut Bilişim Sistemleri kapsamında hizmet veren ekipler, disiplinli ve dikkatli şekilde tüm gereksinimlerinizi çözmektedir. Böylece cihazınızın tüm sorunları çözülerek, tarafınıza teslim yapılmaktadır. Öncesinde ise mutlaka gerekli testler yapılarak, problemin devam edip, etmediğine dair kontroller sağlanmaktadır.

Bilgisayar Teknik Servis Neden Önemlidir?

Bilgisayar teknik servis neden önemlidir? Teknik bir cihaz olan bilgisayarlar, düzgün ve sağlıklı kullanılsa dahi teknik servise gerek duyar. Zira bazı bakım unsurları, kullanıcıların gerçekleştiremeyeceği türdendir. Örneğin bilgisayarın iç temizliğinin yapılması ve macun uygulanması gibi konular, yetenekli bir servis tarafından ele alınmalıdır.

Peki, bu temizlik neden önemlidir? Eğer bilgisayarda sorun olmasa dahi, tozlar ve macunun tamamen erişim olması, bilgisayarın işleyişini olumsuz yönde etkiler. Böylece yavaşlamalar da meydana gelir. Bu, 10 dakikada yapılabilcek bir işlemin, 30-40 dakikada bitirilmesi anlamına gelir.

Dolayısıyla burada büyük bir zaman kaybı ve bekleme söz konusur. Eğer işlemlerinizi hızlı şekilde halletmek ve cihazınızı yeniden ilk günkü haline getirmek istiyorsanız, Bulut Bilişim Sistemleri size bir telefon kadar yakındır.

Bilgisayar Bakımı Nasıl Yapılır?

Eğer bilgisayarınızız masaüstüyse, bilgisayar bakımı yapmak oldukça kolaydır. Bilgisayarınızı kapatıp, kasayı söktükten sonra tek yapmanız gereken hava yardımıyla tozu temizlemektir. Ancak laptoplarda bu durum böyle oldukça zordur. Bunun için bir teknik servise vererek, gerekli işlemleri yaptırmanız gerekir.

Klavyeler yoğun kullanıma bağlı olarak sık sık kirlenmekte ve tuşların altına pek çok unsur girmektedir. Bunları çıkartmak için tuşları teker teker sökerek, her birinin altını temizlemek şarttır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.