Size bir telefon kadar yakınız
0 542 484 88 00
Dil Seçin
trende

Alçak Gerilim

16.01.2021
892 görüntülenme
Alçak Gerilim

Alçak Gerilim

Elektrik, günümüzde her alanda kullanılan, en elzem enerjiler arasındadır. Söz konusu enerjinin üretimi ise sıklıkla şehirlerden uzakta bulunan, santrallerde yapılır. Bunların hepsi farklı gerilimlere sahip olup, dört sınıfa ayrılmaktadır: Ağ Network Sistemleri

  1. 0 – 1000V: Alçak Gerilim
  2. 1000 – 35.000V: Orta Gerilim
  3. 35.000 – 154.000V: Yüksek Gerilim
  4. 154.000V ve üzeri: Çok yüksek gerişim şebekeleri

Burada akımlar farklılaştıkça, kullanıldıkları alanlar da farklılık göstermektedir. Alçak akım, hayatımızın her köşesinde görülmekte olup, inşaatlarda ve apartman girişlerinde ilgili panolarda bulunur. Buralar aracılığıyla akım hem binaya dağıtılmakta, hem de güvenli kontrolü sağlanmaktadır.

Günümüzde kullandığımız bir çok teknolojik sistem buraya dâhildir. Dolayısıyla kablolama sistemlerinden, haberleşme şekillerine kadar çeşitli yerlerde kullanılmaktadır.

Her ne kadar alçak gerilim ürünleri üretilen elektriğin en düşük voltajına sahip de olsa, insanlar için hayati tehlike bulundurur. Bu nedenle Bilecik ve Bozüyük merkezli biçimde wifi sistemleri sunan Bulut Bilişim Sistemleri, güvenli bir şekilde hizmeti sizlere getirmektedir.

Ağ Network Sistemleri

Ağ Network, dört farklı alt kategoride incelenir:

  1. Local Area Network
  2. Wide Area Network
  3. Personal Area Network
  4. Metropolian Area Network

Ağ Network, birden fazla sayıda bilgisayarın, bir araya gelmesiyle meydana gelir. Bunlardan Local Area Network, fiziki bakımdan aynı ortamda bulunan sistemlerin bağlanmasını sağlar. Sistemde, birbirine yakın ağlar bağlantı kurabilir.

Wide Area Network ise fiziksel anlamda daha büyük bir ağdır. Birden fazla sayıda cihazın bağlanmasına izin veren sistem, bugün daha çok internet olarak tanınmaktadır. Farklı Local Area Network’lerin bir araya gelmesiyle, haberleşme daha kolay hale gelir.

Personal Area Network ise size ait olan kişisel eşyaların bağlanmasını sağlar. Oldukça küçük ağlardan meydana gelmekte olup; Bluetooth, Wifi, yazıcı, wireless mouse gibi cihazlar bağlanmaktadır. Metropolian Area Network, Local Area Network’lerin bir ağ üzerinde toplanmasına yardımcı olur.

Dolayısıyla Ağ Network, günümüzde internet sayesinde her eve, iş yerine ve her duruma girmiş durumdadır. Ancak kurulumları, sağladıkları hizmetler kadar kolay erişilebilir değildir. Zira gerek kablolama, gerekse wifi sistemleri zor bir kurulum ve arayüze sahiptir.

Eğer kesin ve en hızlı çözüm önerilerini almak istiyorsanız, Bulut Bilişim Sistemleri profesyonel ekipleri ve teknik bilgisiyle size ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayacak bir Ağ Network kurmaktadır.

Wifi Sistemleri

İnternetin gelişmesi ardından, hızlı şekilde gelişen teknoloji kısa süre sonra internetin kablosuz şekilde kullanılmasına izin vermiştir.

Wifi sistemleri, özellikle büyük mekânlarda ve geniş planlara sahip olan yaşam alanlarında daha kullanışlıdır. Çünkü kablolama yoluyla hizmet verilmesi, hem fazlalığa, hem de kötü bir görünüme neden olacaktır. Ayrıca kablolar zarar görmeye daha yatkın olduğu için pratik kullanım sunmaz.

Bu nedenle günümüzde wifi sistemlerinin kullanımı hızlı şekilde artmaktadır. Bulut Bilişim Sistemleri tarafından sunulan kablosuz ağ hizmetleri, internete kolay ve pratik şekilde girmenizi sağlar. Gerekli kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra, ara yüzü nasıl kullanacağınıza dair bilgilendirme yapmaktadır.

Kablolama

İnternet, günümüzde haberleşme imkânlarını en önemli aşamasını oluşturur. Kablolu ve kablosuz yöntemle verilen bu hizmet, kullanılan yönteme göre farklı hız sağlar.

Kablolama tekniği kullanıldığında internet, size en hızlı haliyle sunulur. Ayrıca wifi ağından uzaklaştıkça, sinyal düşüklüğü sorunu da yaşanmaz. Bununla beraber, çok uzun kablolar sinyalin geç gitmesine neden olduğu için, daha yavaştır.

Ayrıca uzun kablolama, zamanla zarar görmeye yatkındır. Dolayısıyla çok büyük bir mesafe söz konusuysa, tavsiye edilen wifi sistemleri tercih edilmesidir. Bilecik ve Bozüyük de dâhil pek çok yerde hizmet veren Bulut Bilişim Sistemleri, bu hizmetlerini size uygun fiyatlarla sunar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.